UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

LGD

Informujemy, że Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej" podpisało umowę z Urzędem Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego na realizację zadania publicznego: Ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego w 2023 r. zgodnych z założeniami Programu „Podkarpacki Naturalny Wypas III” pt. Edukacja Ekologiczna w Niżański Uniwersytecie Ludowym.

Zadanie przewiduje przeprowadzenie 15 warsztatów praktycznych z bioróżnorodności biologicznej, przeprowadzenie kampanii edukacyjnej w mediach społecznościowych oraz organizację wizyty studyjnej Inkubatorze Przetwórstwa Lokalnego w Moczarach. Do warsztatów praktycznych zapraszamy szkoły podstawowe z terenu powiatu niżańskiego- formularz zgłoszeniowy:
https://forms.gle/3wD3CGk69TSRKc7u9

“Finansowane ze środków z budżetu Województwa Podkarpackiego”

Zagospodarowanie terenu pod strefę aktywności lokalnej w miejscowości Golce

Podpisanie umowy – zagospodarowanie terenu pod strefę aktywności lokalnej w miejscowości Golce

W dniu 25 sierpnia 2023 r. Członkowie Zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół Państwa Jarocin Anna Momot i Justyna Kubasiewicz podpisali umowę o przyznanie pomocy finansowej w wysokości 130 000,00 złotych na realizację zadania pn: „Zagospodarowanie terenu pod strefę aktywności lokalnej w miejscowości Golce” realizowanego w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 na operację w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” z wyłączeniem projektów grantowych oraz operacji w zakresie podejmowania działalności gospodarczej.

Budowa altany w Zarzeczu z doposażeniem terenu wokół jako miejsca rekreacji i wypoczynku w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Zarzeckiej zakończyło proces realizacji działania pn. "Budowa altany w Zarzeczu z doposażeniem terenu wokół jako miejsca rekreacji i wypoczynku w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność".

W ramach działania powstała altana ośmiokątna z wyposażeniem oraz doposażonym terenem wokół: palenisko, grill, kociołek, ławki z betonu architektonicznego, donice. Altana pięknie wpisuje się w otaczający ją krajobraz i mamy nadzieję, że będzie nam wszystkim służyła.

Realizacja zadania została współfinansowana przy udziale środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach poddziałania 19.2. „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” z wyłączeniem projektów grantowych oraz operacji w zakresie podejmowania działalności gospodarczej objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.

 

Przystań kajakowa w Dąbrówce

W miejscowości Dąbrówka, w gminie Ulanów obok mostu przy rzece Tanew oddano do użytku przystań kajakową.

W ramach zadania powstała nowa altana konstrukcji drewnianej wyposażona w stoły i ławy drewniane z przeznaczeniem do rekreacji i odpoczynku oraz wyremontowana altana już istniejąca. Zostało również wydzielone i wyposażone miejsce do grillowania, a istniejący plac zabaw wzbogacił się o nowe, atrakcyjne urządzenia dla najmłodszych. Obiekt został doposażony w ławki, kosze na śmieci oraz ubikację przenośną.

Nabrzeże przy Tanwi utwardzono specjalnymi płytami betonowymi ażurowymi, co znacznie ułatwi wyciągniecie kajaków z wody. Jest też miejsce przeznaczone do ich suszenia na specjalnie zamontowanych ramach metalowo-drewnianych.

Przystań kajakowa w Dąbrówce jest jednym z etapów szerszego projektu realizowanego w Powiecie Niżańskim, który uatrakcyjni ofertę turystyczną gminy Ulanów i Powiatu Niżańskiego. Organizowane spływy kajakowe po rzece Tanew i aktywny wypoczynek nad wodą w Dąbrówce od przyszłego sezonu nabiorą nowego charakteru. Kolejne etapy szlaku kajakowego zostaną zrealizowane w przyszłym roku w Harasiukach, Dąbrowicy i Sierakowie. Inwestycja w całości została dofinansowana ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach projektu „Niżański Szlak Kajakowy”. Przystań powstała dzięki współpracy Gminy i Miasta Ulanów z Ochotniczą Strażą Pożarną w Dąbrówce, która złożyła wniosek na projekt do Lokalnej Grupy działania „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej”.

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Operacja współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, poddziałanie „Wsparcie kosztów bieżących i aktywizacji”                                 Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

                                                                                                                                       

Lokalna Grupa Działania
Stowarzyszenie 
"Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej"

Wolina, ul. Piaskowa 10
37-400 Nisko, 
woj. podkarpackie
tel. 573 307 636
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Search